Na Voľný Čas, Zdravé Recepty

Deň matiek 2017 | Sladký darček ku dňu matiek

Blíži sa deň matiek 2017. Tento rok vychádza dátum dňa matiek na 14.mája. Prinášam vám preto milé dcéry a synovia recept na sladký darček pre vašu maminu. Rána sú vraj najdôležitejšie a správne raňajky nás dokážu pripraviť a nakopnúť na celý deň. Poďte so mnou do toho, pripravme naším mamám rýchle, chutné, jednoduché a hlavne zdravé ranné prekvapenie.

Banánové palacinky

Tento hravý a zdravý recept zvládne aj príležitostný kuchár. Ideme na to!

Nezabudnite si pozrieť náš videorecept. Klik!

Ingrediencie:

  • banán
  • 3 vajíčka
  • škorica

Banán ošúpeme, nalámeme na kúsky, ktoré následne popučíme na jemnú hmotu. Pridáme vajíčka a škoricu (podľa chuti). Všetko spolu poriadne zamiešame až nám vznikne hladké cesto bez hrudiek. Alebo s čo najmenej hrudkami.

Na panvici si rozohrejeme olej, ja som použila olivový ale môžete použiť aj maslo alebo obyčajný olej. Cesto nalievamena panvičku za pomoci naberačky alebo len tak odhadom a smažíme až kým sa bude dať palacinka otočiť. Pozor ale na to aby sa nám nepripiekla. Otočíme. Osmažime. Vyberieme. Vyzdobíme nakrájaným banánom, čučoriedkami a medom.

Pár hintov:

Moje palacinky nemali dokonalý okrúhly tvar. Preto som vrchom pohára povykrajovala z cesta menšie ale takmer dokonalé krúžky.

Prípadné ďaľsie nedokonalosti palaciniek je možno zamaskovať malou dekoráciou. Ja som ‘dozdobila’ palacinky banánom, čučoriedkami a medom ale môžete použiť akékoľvek ovocie, ktoré je dosť veľké aby prekrylo pripáleninky alebo menšie natrhlinky.

Zdravé banánové palacinky ako darček na deň matiek

Podávanie:

Ja som uvarila levanduľový čaj, keďže s maminou sme na kofeinovej odvykačke ale určite by som kávu nezavrhovala, skvelo sa bude hodiť k banánovým palacinkám.

Pridajte kúsok horkej čokolády alebo iného sladkého bonbóniku.

A kvety. Kvety pre mamu na deň matiek sú základ. Ja som jednoducho narezala na záhrade pár narcisov (ale v nepárnom množstve). Akékoľvek kvietky privedú určite vašu mamu na deň matiek 2017 k slzám. 

Ďakujem mojej maminke aj všetkým mamám za všetko čo pre nás urobili a za to, že sú tu pre nás aj v tých najťažších chvíľach.

deň matiek 2017, Sladké zdravé raňajky ako darček ku dňu matiek

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár