Na Voľný Čas, Zábavky na voľný čas

Filmy na večer: Tipy na filmy z môjho top listu

Po náročnom dni, keď už nevládzem chodiť, variť, premýšľať, túžim spraviť iba jedno. Naliať si pohárik vínka, rozvaliť sa na gauč a pustiť si nejaké tie oddychové filmy na večer. Mám svojich par najobľúbenejších, ktoré nikdy nesklamú a chcela by som sa s vami o ne podeliť. Sú to zväčša staré dobré klasiky, takže ak ste ich ešte nevideli, prosím vás nič si na dnešný večer neplánujte, zapnite obrazovku a pozerajte.

Mexičan

Výborná čierna komédia s Bradom Pittom a Juliou Roberts. On policajt, zabijak, ona taká typická hysterka, ktorá musí mať všetko po svojom ináč koniec. Asi si viete predstaviť situácie ktoré sa z takéhoto komba vzniknú. Takže. Keď sa dvaja ľudia milujú ale nemôžu vystáť, kedy nastane ten moment keď už bolo naozaj všetkého dosť? Never?

Jackie Brown

A všetky Tarantinovky. Jackie je ale moja obľúbenkyňa. Zbožňujem ako šikovne využíva svoju ženskú silu na to aby dostala aj tých najväčších zločincov. Vie presne čo chce a ide si za tým aj cez mŕtvoly. Doslova. Takže, pre nežné duše, ktoré nezvládajú krv a násilie vo filmoch odporúčam pri niektorých scénach zatvoriť oči a nalepiť sa na partnera. Nech je romantika nie len na obrazovke ale aj pred ňou.

Fight Club

Ja viem. Klasika, ktorú už videli všetci. Je to ale jeden z mojich prvých filmov pri ktorom som zažila THE moment. Na konci som ostala sedieť bez dychu s vyvalenými očami že „to čo bolo“. Navyše tento filmík je ideálny pre obe pohlavia keďže má v sebe štipku romantiky, sexi Brada v hlavnej úlohe a kopec bitiek.

Coffee Society

Film Woodyho Allena, ktorý naozaj môžem. Príbeh z Hollywoodu 20tych rokov. Nájdete v ňom všetko čo sa vám s týmto obdobím spája. Láska, glamour, money, fame, broken heart a failure. Krásna čierna komédia s humorom akú má len Woody Allen.

Beetlejuice

Ach Tim Burton. Zbožňujem jeho kreativitu, rozkošné strašidielka, kresbičky. Beetlejuice nie je Burtonov najznámejší film ale rozhodne stoji za pozretie. Je tiež veľmi…iný. Teda aj veľmi…môj. Samozrejme odporúčam nevynechať ani Batmana, Alicu v Ríši divov, Charlieho továreň na čokoládu, Nožnicovorukého Edwarda, Mŕtvu nevestu… proste všetko čo Tim Burton spravil.

Čtvrtá hvězda

Seriál z tvorby Českej televízie a Dejvického divadla, ktorý milujem. Výborné obsadenie, vtipné scény a veľmi charizmatické postavy v prostredí typického pražského hotela. Nasmejete sa a určite sa niektoré hlášky zo seriálu stanú u vás doma kultové.

 

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár