Káva & Čaj, Naj, Po Bratislave, Reštaurácie & Bistro

Kam na raňajky v Bratislave / Kde nájsť najlepšie raňajkové menu

Možno ste si všimli na mojom Instagrame, že patrím do skupiny kávičkárov. Sladké raňajky v kaviarni spolu s kapučínkom, počítať nejaký ten časopis alebo knižku…jaj tak to fakt môžem. No a za ten krátky čas čo som sa vrátila späť na Slovensko som si už stihla pobehať nie málo raňajkových lokalikov. Takže sa skromne považujem za odborníka na raňajky v Bratislave.  Vyberám pre teba tie najlepšie, kde majú super kávu, jedlo, prostredie, obsluhu.

Pecto na Duláku

Môj obľúbený raňajkový podnik. Otvárajú už o 7:30 takže aj ranné vtáčence si prídu na svoje. Majú tu najpoctivejšie kroisanty v Bratislave. Odporúčam vyskúšať tie s čokoládou a mandľami alebo s kozím syrom a figami alebo vlastne s čímkoľvek. Navyše atmosféra aká je v tomto lokáliku sa nenájde len tak hockde. Cítim sa tu tak akosi ako doma a vždy odchádzam s obrovským úsmevom na tvári. Takže určite sa zastavte! 

Five Points

Milá kaviarnička v centre mesta. Určite o nej čítate kade tade. O tom, že majú krásne prostredie, dobré jedlo, naj kávu v Bratislave. A fakt je ich káva fajn. Mmm a majú aj dobré koláčiky. Tie raw a aj tie iné. Pre mňa je ale tento lokál jedinečný vďaka kopcu časopisov, ktoré si môžete popri papaní a popíjaní prečítať. To je pre mňa za plus sto bodov. Takže od 8:00 si spravte cestu cez Pánsku ulicu.

Kam na ranajky v Bratislave

Pán Králiček priestor

Kaviarnička blízko pri autobuske, takže sa vždy keď niekam cestujem rada zastavím na kávičku. Otvárajú relatívne skoro, o 7:30. Pekná kaviareň, pekné servírovanie, pekní ľudia, takže určite odporúčam skočiť sem na raňajky. Ja som si dala ich WAFF wafle. Úprimne, tak krásne nastajlované waffle som asi nikde nikdy ešte nevidela. Takže nie len žalúdok ale aj oči si polahodia. Ako sa dá lepšie začať deň?

Kam na ranajky v Bratislave

Rannô Ptáča

Kaviareň blízko hlavnej stanice, ktorá patri k sieti Štúr Kafe. Otvorene majú už od 7:00 takže sa tu vždy rada zastavím na brunchík keď niekam odchádzam . Majú tu naozaj široký výber papaníc, celodenné raňajkové menu a hlavne bezodnú kávu čím si ma totálne získali.

Palacinka Lacinka

Toto je snáď obľúbenec všetkých mlsných jazýčkov. Lepšie ako všetky crêperies a podobne. Majú vynikajúce a lacné palacinky ktorých plnku si môžete nakombinovať ako len chcete. Stará dobra klasika, mňam. 

Pokiaľ máte aj vy nejaký tipy a nápady kam na raňajky v Bratislave, nezabudnite ich zdieľať v komentoch. Ja sa vždy rada zastavím v nejakom novom dobrom lokáliku.

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár