Na Voľný Čas, Naj, Zábavky na voľný čas

Ideálne knihy na dovolenku: Knižné tipy na leto

Ach leto. Moje obľúbené obdobie roka. Je teplučko, v mestách to žije, chodí sa do letných kín, všade rozvoniavajú melóny a hlavne je dovolenka. K tej patrí aj kopec výletov pri vode a pri mori. Len tak sa vykvasiť niekde na lehátku, užívať si slnečné lúče, popíjať drink a čítať si. Knižka alebo časopis mi patria k ideálnemu letnému dňu. Preto v poslednej dobe kadiaľ chodím tadiaľ sa vypytujem na tipy na ideálne knihy na dovolenku. Prinášam vám teda svojich pár odporúčaní.

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Jonas Jonasson má úžasne originálne knižky plné zvratov a totálnych nonsensov. Storočný starček vás často krát postaví do situácie, kedy si ťukáte po cele, že „to čo sa práve stalo.“ Občas sa vám chce plakať, občas smiať a občas fakt nechápete čo to ten starý chlap zas vyvádza. Storočný starček bol nedávno aj sfilmovaný a v tomto prípade sa mi (prekvapivo) páčila kniha aj film. Odporúčam rovnako aj knižku Analfabetka, ktorá vedela počítať.

storocny starcek ktory vyliezol z okna a zmizol

Geniálna Priateľka

Elena Ferrante a prvá knižka z jej Neapolskej Ságy ma úplne dostala. Netradičný ženský román je napísaný veľmi elegantne a má strhujúci dej. Rozprava príbeh dvoch dievčat, ich dospievania a dospelosti, v ktorej až prekvapivo veľkú úlohu zohrávajú okamžiky z detstva. Autorka dokázala dokonale vykresliť charakter svojich dvoch hlavných postáv, to aké sú extrémne rozdielne a zároveň ako ich rozdielne vníma spoločnosť. Ak sa už raz začítate do tejto knihy, príbehy dievčat vás len tak jednoducho nepustia.  

V podstate som celkom v poriadku

Gail Honeyman a jeho novodobá knižka o osude jednej nevšednej žienky. Eleanor je čudná zvnútra i zvonku, čo z nej v konečnom dôsledku spraví samotárku. Spoločnosť ju nie veľmi prijíma, no ona s tým nemá vôbec žiadny problém. Považuje za silného sebestačného jedinca, ktorý nikoho k životu nepotrebuje. Až do momentu kedy spozná miestneho hipstera a zamiluje sa až po uši.

Príbeh o tom ako nás láska mení, pomáha nám a otvára nám oči. Pekná knižka na leto, ktorá vás prinúti zamyslieť sa nad svojim životom.  

Hovor ako TED

Zaujímavá kniha inspirovaná konferenciami TED, ktorých prednášky alebo skôr talky sú preslávene po celom svete. Najznámejší speakri v knižke zdieľajú svoje znalosti a techniky prezentovania. Obzvlášť prvá kapitola bola pre mňa zaujímavá. Dozviete sa presný návod ako ľudí zaujať a ako si udržať ich pozornosť. Pokiaľ chcete vedieť ako zvládnuť prezentácie pred davom ci skupinou, alebo sa chcete len vo všeobecnosti vylepšiť v komunikácií s ľuďmi, určite si knižku Hovor ako TED prečítajte.

Príbeh nevernej Kláry

Zbožňujem Vieweghove knihy. Obzvlášť tie písané z pohľadu ženy. Tie mužské už tak veľmi nemusím keďže vždy si po nich skazím svoj zromantizovaný pohlaď na chlapov.

Čí už Príbeh nevernej Kláry alebo Roman pro ženy sú nevšedné ženské romány, ktoré nerozprávajú príbeh zúfalo zamilovaných žien ale naopak príbeh žien manipulátoriek, ktoré vždy zo situácie vyjdú ako víťazky. Áno. Berme si príklad. Inspirácia na leto.

kniha na leto

Knihy na dovolenku sú pre mňa dôležitou súčasťou letného oddychu. Ak pre mňa máte aj vy nejaké nápady na knihy na dovolenku, prosím nezabudnite ich zdieľať v komentoch. Sharing is caring.

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár