Naj, Po Svete, Slovensko naše

Nenáročné túry vo Vysokých Tatrách | Kam s deťmi Tatry

Tento marec sme sa po dlhej dobe rozhodli navštíviť Vysoké Tatry, ktoré boli na rozdieľ od nášho štartovného miesta – Trenčína, pod bielou pokrývkou snehu. Po povinnej krátkej prechádzke okolo Štrbského plesa sme premýšľali čo s načatým víkendom, kam sa vybrať na turistiku, ale takú aby nás úplne nezničila. Tu sú naše tipy na nenáročné túry vo Vysokých Tatrách, ktoré zvládnu aj deti alebo tí starší alebo tí lenivejší z nás.

Nenáročné túry vo Vysokých Tatrách

My sme sa vybrali na Vodopád Skok, Hrebienok a okolité miesta.

Vodopád Skok

Vodopád skok je asi 30 m vysoký. Po žltej značke sa naň dostanete za hodinku a pol až dve. Začínali sme na Štrbskom Plese, po asfaltovej ceste sme sa dostali k lyžiarskemu stredisku pri ktorom sa asfaltka konci a začína sa horská cestička. Prevýšenie je asi 430 metrov, teda stupák, ktorý sa dá zvládnuť.

Lesná cesta vedúca na vodopád Skok
Lesná cesta pri lyžiarskom stredisku vedúca na vodopád Skok, Nenáročné túry vo Vysokých Tatrách

Na túru sme vyrazili asi o ôsmej ráno. Prekvapilo nás, že aj napriek tomu, že bola sobota, ne ceste nebola takmer žiadna živá duša. Všade okolo nás iba biely sneh a obrovitánske skalnaté hory. Začali nás napadať apokalyptické myšlienky o páde lavíny, hrozivých búrkach a konci sveta. Pohľad na vodopád Skok len pre nás však stál za to, zvuk hučiacej vody nám pomohol nájsť pokoj a vyčaril úsmev na tvári.

Takmer pri vodopáde Skok, Nenáročné túry vo Vysokých Tatrách
Pohľad na dolinu z vodopádu Skok

Výstup na Hrebienok zo Starého Smokovca

Na Hrebienok je možné sa dostaneť aj pozemnou lanovkou. My sme sa však rozhodli pre hodinovú túru zo Starého Smokovca a tak prekonať výškový rozdiel 255 m.n.m. Túra je nenáročná, dá sa ísť po asfaltovej ceste alebo po lesnej ceste na opačnej strane lanovky.

Túra po asfaltke na hrebienok.

Bilíková chata

Na Hrebienku sa nachádza známa Bilíková chata. Milo nás prekvapilo aké zdravé jedlá tu podávajú. My sme ochutnali a chválime šalát s hrozienkami a kozím syrom. A samozrejme čapované pivko alebo radler.

Na Bilíkovej chate sa dá aj prenocovať a vybrať sa na rozličné túry z Hrebienka.

Biliková Chata na Hrebienku

Vodopády Studeného potoka

Od Bilíkovej chaty sa jednoducho dostanete k Vodopádom Studeného potoka. Pokiaľ milujete vodu a skaly tak ako ja, určite tento vodopád nevynechajte.

Vodopády na Hrebienku

 

Ľadové sochy budú na Hrebienku

Krásna expozícia ľadových sôch. Každý rok na jar je možné na Hrebienku vidieť ľadové umenie. Tento rok bola expozícia zameraná na bájnych hrdinov a ľadový kostol s prvkami tatranskej histórie – Tatranský dóm

Ľadové sochy na Hrebienku

Po náročných aj nenáročných túrach si treba oddychnuť a doplniť energiu niečim chutným a zdravým. Zastavte sa preto v Poprade a ochutnajte lahodné koláče, nápoje a zdravé jedlá v milom lokále Lahodnosti Poprad.

Hlavná stránka

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár