Akcie, festivaly, umenie a zážitky, Po Bratislave

Pohoda Deň_FM nás všetkých posadil na zadok

 

Pohoda tím pre nás spolu s FMkom zorganizoval indoorovú akciu, na ktorej sme nepostávali na mäkkej tráve a neskákali do rytmu kapiel tak ako tomu zvyčajne býva na letnej Pohode. Naopak, posadili sme sa do publika štúdií slovenského rozhlasu a započúvali sa do krásnych lyrických a melancholických rytmov.

POHODA FM foto©Ctibor Bachratý
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Pohodová atmosféra na nás dýchla hneď po príchode k Slovenskému rozhlasu. Ľudia pred obrátenou pyramídou popíjali pivko, klebetili, bavili sa, bláznili sa. Podobná atmosféra pretrvávala aj po vstupe do budovy. Priestory boli nabite energiou, vôňou piva, smiechom a hudbou Katky Málikovej.

POHODA FM 2017 pivo
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

 

POHODA FM 2017 fultbal kalceto
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Skupinu Tolstoys som zažila po prvýkrát. Úprimne, neviem, možno som mala len citlivú chvíľku, no počas koncertu som mala celý čas slzy na krajíčku. Stačilo započúvať sa do hlasu Ely Tolstovej, do tónov huslí a celej kapely a kochať sa priestorom Veľkého koncertného štúdia.

Predstavte si obrovitánsky, (skoro) najväčší orgán na svete, ktorý sa tiahne po dĺžke celej zadnej steny koncertného štúdia. Predstavte si ďalej teplé farby, ktoré osvetľujú orgán a dotvárajú celkovú melancholickú atmosféru.

Len si sadnúť, započúvať sa, zahľadieť sa a úplne vypnúť. Všetko do seba perfektne zapadalo, hudba, osvetlenie, ozvučenie.

POHODA FM nas posadil na zadok Tolstoys 2017
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Ešte jedno moje odporúčanie k Tolstoys. Pozrite si ich najskôr naživo, až potom čeknite YouTube. Album by mal vyjsť v septembri 2017. Ja sa už teraz naň teším.

POHODA FM nas posadil na zadok Tolstoys Ema Tolstova 2017
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Koncert Kataríny Málikovej som síce nestihla, ale keďže mám jej hudbu veľmi rada nedá mi ju nespomenúť.

Neviem prečo ale vždy keď počúvam jej pesničky, predstavím si, že sedím niekde pod stromom na širokej lúke, slnko páli do očí a je cítiť vôňu pokosenej trávy. Možno sa začína jar, je Ďura a z okolitých kopcov a polí schádzajú dievčence a chlapci a spievajú ťahavý slovensky folklór.

Too romantic? Chcem len povedať, že sa už neviem dočkať na Katkin koncert na letnej Pohode.

POHODA FM nas posadil na zadok Katarina Katka Malikova 2017
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Záverečný koncert Dillon bol ďalší neopakovateľný zážitok. Dillon má úžasný, nenapodobiteľný tón hlasu. Aj keď sme pred koncertom nevedeli presne o koho ide, hneď po pár prvých tónoch sme vedeli, že ide o slečnu s pesničkou you’d be thirteen, I’d be thirty-five, gone to find a place for us to hide cha cha, cha cha, cha cha. Jej rozkošný, temný hlas a piano. Jednoduchá kombinácia, z ktorej vám ale nabehnú zimomriavky.

POHODA FM nas posadil na zadok Dillon 2017
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

Ešte moja jedna malá poznámka k priestorom SRO. Nemyslela som si, že sú až také pekné. Bolo fajn keby sa štúdia otvorili pre viac akcií, ktoré sú určené mladšiemu publiku. Malý upgrade by im ale neuškodil. Človek častokrát nevie ktoré predmety sú súčasťou historickej expozície a ktoré sa ešte dodnes reálne používajú.

Celkovo, dojem za 100 bodov. Som najviac na svete naštartovaná na Pohodu 2017, ktorá bude ešte lepšia ako Pohoda Deň_FM. Takže milí moji, týmto vás vyzývam: zbaľte stan, spacák, dve tričká, prelejte alkohol do plastu a príďte na Pohodu. Kupujte lístky, kým ešte sú.

POHODA FM nas posalil na zadok 2017 atmosfera
POHODA FM foto©Ctibor Bachratý

FOTO: Ctibor Bachratý pre festival Pohoda, Pohoda Deň_FM2017

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár