Výlety

Popradské Lahodnosti

Milí maniaci a maniačky zdravej stravy! Máme pre vás tip na úžasný lokálik v Poprade. Na Námestí svätého Egídia sme objavili krásnu, milú a rozkošnú kaviarničku alebo reštauráciu Lahodnosti Poprad.

Interier Lahodnost Poprad

Poprad

V Tatrách sme strávili nádherný víkend a absolvovali aj nejaké tie nenáročné túry vo Vysokých Tatrách, po ktorých sme hľadali miesto, kde by sme si mohli zdravo a chutne zamaškrtiť. Rozhodli sme sa preto navštíviť Poprad, mestečko s čarovným námestím, ktoré bolo plné veselých detí a usmievajúcich sa ľudí. Dominantou námestia je kostolík z 13. storočia, kde nájdete najstaršie vyobrazenie Vysokých Tatier. Nás ale oveľa viac zaujímalo miesto, kde by sme si konečne mohli posedieť a dať si nejakú tú zdravú lahôdku. Naše želania sa stali skutočnosťou, objavili sme roztomilý podnik v strede námestia.

Lahodné Lahodnosti mňam!

Lahodnosti nás prekvapili nápaditosťou svojho menu. Pokiaľ ste si, tak ako donedávna ja, mysleli, že raw či vegánska strava je jednotvárna, Lahodnosti Poprad vás presvedčia o opaku.

Okrem celodenného raw menu ponúkajú aj skvelé koláče, shaky, hlavné jedlá a dokonca (keďže sme prišli v období Veľkej noci) aj Veľkonočné raw či vegánske menu na objednávku.

Obrázok Lahodnosti Poprad
Lahodnosti

Slow Food

Lahodnosti sú zároveň zástancami Slow Food. Slow Food je hnutie, ktoré vzniklo v Taliansku ako reakcia na rozširujúci sa trend fast foodov. Cieľom Slow Food je pripomenúť ľuďom dôležitosť stolovania, prípravy pokrmov ako aj jedenia samotného. Veľký dôraz sa tiež kladie na využívanie lokálnych produktov ako aj dobrých, čistých a férových potravín. Na Slovensku je toto hnutie najviac aktívne v Bánskej Bystrici, kde organizuje aj rozličné Slow Food eventy. My sa k názorom tohoto hnutia pripájame.

vegansky kolac lahodnosti poprad

Pokiaľ by ste milí maniaci a maniačky vedeli o ďalších miestach a eventoch podobného konceptu Slow Food, prosím podeľte sa s nami o vaše rady a skúsenosti. My každý váš jeden tip pôjdeme s radosťou preskúmať a prinesieme

Nezabudnite si pozrieť video z našej návštevy lahodností.   

Hlavná stránka

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

1 thought on “Popradské Lahodnosti

Pridaj komentár