Na Voľný Čas, Zdravé Recepty

Miletička prezradila: Sezónny kalendár ovocia a zeleniny

Prednedávnom som sa vybrala preskúmať jeden z legendárnych lokálikov v Bratislave. Očaril už aj VECa spolu s Billym Barmanom, tiež odtiaľto pochádza moja obľúbená hláška „nech sa páči“, ktorú som pochytila práve v kvetinovej uličke, no a tak dobré Pho Bo ako tu som nenašla nikde, ani počas potuliek Áziou.  

Miletička je naozaj miesto hodné ospevovania. Ja trhy milujem, vždy keď niekam cestujem nejaký si vyhliadnem. No s atmosférou Miletičky sa ani jeden z nich nedá porovnať.

Na Miletičke nájdete všetko. Ja som sa zamerala hlavne na nákup čerstvej zeleniny a ovocia. Teraz cez leto mame predsa najviac možností nakupovať eko bio potraviny vypestované na záhradkách trhovníkov. Kedy je ale sezóna čoho? Kedy sa začína čas melónov a ako vedieť, že tieto jabĺčka už zrejme ležia v obchodníkovej pivnici dlhšie.

U salesmanov na Miletičke som si spravila malý prieskum. Vyzisťovala som kedy a čo rastie a pripravila pre nás všetkých malú infografiku. Keď sa nabudúce vyberieme na trhovisko môžeme si ju so sebou zobrať ako malý ťahák. A už nás nikdy nikto neocigáni, že tie papričky sú teraz, dnes ráno čerstvo natrhané. Pripravila som preto šikovný sezónny kalendárik.

sezónny kalendár Kedy je sezóna čoho, zhrnutie, kedy sa čo depustuje, keby je obdobie, ovocie, zelenina

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár