Naj, Po Bratislave, Reštaurácie & Bistro, Zdravé Recepty

Zdravý recept od Thali Bratislava / Indická kuchyňa

Thali je moja srdcovka. Odtiaľto mám svoje prvé spomienky na zdravú, trendy a cool Bratislavu. Po piatich rokoch v zahraničí som ostala stáť s otvorenými ústami nad tým koľko krásnych a kvalitných lokálikov u nás vyrástlo.

Thali sa nachádza na viacerých miestach po Bratislave. Okrem toho ich môžeme nájsť aj na skoro všetkých gastro a hudobných festivaloch.

Každý deň pre nás v Thali pripravuje menu výlučne iba päť indických kuchárov. Všetky chute a spôsov prípravy ostali teda autentickými. Každodenné menu je chutnučké, zdravučké a pripravené z kvalitných potravín. Navyše obsluha a celá partia okolo Thali je naj-lep-šia. Sú akční, veselí a to sa samozrejme odráža aj na celkovom gatrozážitku zákazníka.


Dnes vám prinášam recept priamo od šéfkuchára z Thali. Na starosti si ma zobral šéfkuchár Kundan, ktorý mi prezradil receptík na Tarka Dhal – žltú šošovicu. Mňam. Recept nie je až tak náročný, takže si túto dobrôtku zvládneme ukuchtiť aj sami. 

Zdravý recept Tarka Dhal od Thali

Na zdravý recept Tarka Dhal od Bratislavského Thali potrebujeme:

 • 115g oranžovej šošovice
 • 600ml vody
 • 1 ČL rozdrveného cesnaku
 • 1/4 ČL mletej kurkumy
 • 2 sušené chilli papričky
 • 1 a 1/2 ČL soli
 • na ozdobu: nasekaný koriander, mäta a červená chilli papričky

Ďalej na tarku (seasoning alebo teda korenie) potrebujme:

 • 2 PL rastlinného oleja
 • 1 cibuľa nakrájaná na platy
 • celý rímsky kmín
 • 2 sušené chilli papričky
 • 1 paradajka nakrájaná na plátky


Ako ďalej postupujeme:

 1. Šošovicu varíme 20 minút vo vriacej vode. 
 2. Na panvici rozohrejeme olej a opražíme na ňom rímsky kmín, celé sušené chilli, posekaný cesnak a zázvor. Počkáme kým zmes chytí zlatohnedú farbu
 3. Pridáme cibuľu. Opražíme do zlatohneda. Následne pridáme rajčiny, kurkumu, jeeru a sušené chilli. 
 4. Celú zmes rozsekáme a roztlačíme vareškou aby sme získali konzistenciu hustej polievočky. Pokiaľ bude treba, pridáme trošku vody. 
 5. Vzniknutú zmes vlejeme do uvarenej šošovice a povaríme kým nezačne bublať. 
 6. Na záver pridáme koriander a podávame zahorúca.

Dobrú chuť prajem

Recept na Žltú šošovicu je mňam mňam ale oplatí sa vedieť aj viac zdravých receptíkov od profíkov ako je Thali.

Našťastie, Thali patrí do gastro skupiny Chefgroup, kde patrí aj škola varenia Chefparade a kde sa môžeme prihlásiť na kurz indického varenia vedený Kundanom. Výborný nápad pre firemný teambuilding alebo originálny večer pre dvoch, no nie? Mimochodom ešte jedno odporúčanie. Do Chefgroup patrí aj Street foodova reštaurácia Chefstreet, ktorá ponúka jedlá rôznych chutí sveta. Treba čoskoro vyskúšať aj tú. Hurá do varenia!

A nezabudni sa pozrieť aj na ďaľšie recepty Bratislavských bistier

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

4 thoughts on “Zdravý recept od Thali Bratislava / Indická kuchyňa

   1. Ahoj, recept som teda vyskúšala ale mala som trošku problém s tým, koľko dať tej rímskej rasce, tak som dala od oka 🙂 Mne osobne to chutí, robila som dvojnásobné množstvo a je toho tak pre 4 osoby, resp. na 2 dni 🙂 Je to dosť štipľavé ale to ja mám rada.

    1. Super Grace, som rada, že ti to vyšlo 🙂 je to India takže musí byť štipľavá ale samozrejme štiplavosť sa dá upraviť podľa toho koľko pridáš chilli papričiek. Takže všetko korenie, aj kmín, treba pridávať tak ako to cítiš. To je na tom to pekné 🙂

Pridaj komentár