Čechy, Po Svete

Víkend v Prahe: tipy na kaviarne, reštaurácie a trhy

Ach Praha. Najkrajšie mesto na svete. Vždy keď po nej kráčam je mi do plaču z toho ako je tu nádherne. V Prahe som žila tri roky počas ktorých som objavila rozprávkové budovy a interiéry a ulice. Práve odtiaľto pochádza moja láska k architektúre a designu. Praha je proste mesto kde raz, keď uspokojím svoje cestovateľské chúťky, prídem a zostarnem.

Po dlhom čase som konečne navštívila Prahu. Tento krát len ako turistka. Spolu s maminou sme sa vybrali na víkend v Prahe.


Sobotné poobedie sme strávili prechádzkou po starom meste. Tradičnú turistickú trasu Václavák – Hlavné námestie – Karlov most sme ukončili na Malostranskej. A ja som po cestách len spomínala a spomínala a ukazovala mame všetky moje naj miesta a lokáliky. Takže čo a kde?

Víkend v Prahe

Reštaurácia Lokál na Malostranskej


Áno áno. Či už Lokál na Dlouhé alebo na ten pod Karlovým mostom, na Míšeňské, partia k mojim obľúbencom. Sú súčasťou siete reštaurácií Ambiente, ktorá naozaj prepracuje do detailov každú svoju gastronomickú ideu. V Lokáli pripravujú tradičné české jedlo a hlavne dobré pííívo. Načapujú vám ho ako len budete chcieť. Či už na hladinku alebo ako mlíko, šnyt alebo čochtan. K pivku odporúčam lokálne pivné dobrôtky. Majú fakt dobrý nakladaný syr a buřtu…mmm buřta. Slinky mi tečú len ako to píšem. My sme si s pochutnali na gulášiku a kuracích prsičkách. Gulášovú omáčku som samozrejme úplne vylízala za čo ma čakala malá vtipná odmena.


Samozrejme aby naše poobedie bolo na kompletku, dobrý obed sme museli doraziť dobrou kávou. A k tej patri fajný dezert. Netreba ani chodiť veľmi ďaleko, hneď o dva domy ďalej od Lokálu sa v nenápadnom dvore nachádza krásna kaviareň, ktorá splnila všetky naše požiadavky. Majú tu veľmi milú a starostlivú obsluhu a kopec kopec kopec knižiek. Pri dobrej kávičke a knihe sa tu dajú stráviť hodiny. Presne náš prípad. Svet to ma s nami ťažké.

Francúzsky deň v Prahe


U nás v Bratislave 14.7., v Prahe o deň neskôr. Vďaka francúzskemu dňu sme Na Kampě mohli navštíviť unikátne trhy. Na trhy som zaťažená, aj na tie Bratislavské (Miletičká!!!) takže pár stánkov s francúzskymi delikatesami ma absolútne dostalo. Neboli sme jediné, celý trh praskal vo švíkoch od množstva ľudí ktorí na jednodňový festival zavítali. Veď čo by nie, na trhoch sme si mohli kúpiť vynikajúcu šunčičku a syry a víno a crěpe. Všetko čo naše žalúdky uspokojí a náladu vylepší.

Leninova zeď

Na Kampě sa zvyčajne konajú trhy alebo hra nejaká kapelka. No veľmi poblíž Kapmy, na Velkopřevorskom náměstí, sa nachádza Leninova zeď. Určite sa tu oplatí odfotiť a preskúmať všetky artworky. Zeď slúžila už od 1980s na prezentáciu nekonvenčných názorov, podporu mieru a lásky. Párkrát tu už bol pokus o jej zamaľovanie, no trvalo len pár dní kým ju pouliční umelci vrátili do pôvodného stavu. Takže. Leninovu zeď určite navštívte, je to super miestečko kde sa prezentuje súčasná tvorba a súčasné problémy. Celkovo grafity v Prahe sú extrémne zaujímavé. Aj keď je trošku náročné dostať sa k nim a nájsť ich. Pozrite si napríklad Prague Alternative Tour. Majú zaujímavú ponuku ak idete len na víkend v Prahe.

Moje objavy Prahy

Můj šálek kávy

Toto je jedna z mojich absolútne najobľúbenejších kaviarní v Prahe. Nachádza sa na Krížikovej ulici, kde je takýchto parádnych lokálov viac. Můj šálek kávy som mala blízko intráku, takže som tu bola pečená varená. Dostal ma interiér, obsluha, káva aj koláčiky. Plus, samozrejme vínko vo večerných hodinách. Navyše kaviareň je dogs friendly takže potešia milí hafani s ktorými sa tu majitelia často krát zastavia.

Sobotňajšie trhy na Jiřího z Poděbrad

Okej, na trhy som naozaj zaťažená, ale nedá mi nespomenúť Jiřího z Poděbrad kam som chodievala každú sobotu. Mali tu výborne kafíčko, poctivé kroasany, kopec čerstvých byliniek a lahodné syry. Chvíľka pre mňa: slniečko svieti, dobrá káva a papaníčko v jednej ruke, knižka v druhej, naokolo pobehujú malé deti, rušná atmosféra trhov a fasa výhľad na netradičný kostol v strede parku. Ak budete mať v Prahe voľné sobotné ráno, skočte si sem. Moje najúsmevnejšie spomienky sú pravé odtiaľto.

Praha je proste moje mesto. Ľúbim ju a sľubujem že sem budem chodiť častejšie. Na hrad, k Vltave, do Vzorkovny, na Vítkov, na Mama Coffee. V Prahe sa dá aj po rokoch stále niečo objavovať takže odporúčam všetkým, neseďme doma a vyberme sa zažiť víkend v Prahe.

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

1 thought on “Víkend v Prahe: tipy na kaviarne, reštaurácie a trhy

Pridaj komentár