Naj, Po Bratislave, Reštaurácie & Bistro

Zdravé recepty od naj bistier v Bratislave prezradené | Gastro špeciál

Po dlhšej dobe som si povedala, že nastal čas naučiť sa nie len zdravo jesť ale aj vedieť si zdravo variť. Odkedy som v Bratislave ide mi veľmi dobre objavovanie zdravých bistier a reštík po meste. Ale, že sama variť? Kdeže. Tak luxusné menu aj tak nikdy neukuchtím. A keby aj, dá sa zistiť ako na to? Veď získať zdravé recepty od vychyteného miesta v Bratislave je nemožné. Alebo…žeby predsa?

Takže môj cieľ na nasledujúce týždne: získať zdravé recepty od obľúbených lokálov po Bratislave. Kam všade sa plánujem vybrať?

Thali – Tarka Dhaal (žltá šošovica)


Výborný to lokál. Tu ma nájdete aj niekoľkokrát do týždňa. Thali ma piatich indických kuchárov, takže ich jedlá sú 100% autentické. Teda okrem pálivosť. Z tej sa vraj uberá. Chvalabohu. V Thali je základom ryža prípadne indický chlebík s ktorým si môžeme dať všelijaké fajnovučké omáčky, zeleninu, chutney a podobné mňamky. No a samozrejme Mango Laasi. 

Recept priamo až z Indie príde na Slovensko už 12.auguta 2017.

Made with laf


Milé vegánske bistro na Dunajskej kde je každé jedlo pripravované s láskou. A je to na ňom cítiť. Každý deň pripravujú zdravé a originálne menu, ktoré nájdete na ich Made with laf Facebooku. Okrem toho musím odporučiť aj ich hummus. So yummy! Ja som veľký fanúšik tejto cizrnovej pochúťky takže si väčšinou objednávam tú. No a samozrejme nemôžem vynechať ich výborné raw koláčiky. Najlepšia a najzdravšia sladká bodka.

Veg Life 

Veglife zdravé recepty zdrave bistro reštaurácia Bratislava

Veg Life je jedna z mojich naj restík. Často si od nich objednávam obedy a čekujem pravidelne ich online menu. Ponúkajú zaujímavé mňamky. V ponuke bývajú aj tradičné slovenské alebo české jedlá no na zdravý spôsob. Aby sme si ich všetci mohli užiť bez výčitiek. Vždy ide o vegetariánske a často krát aj vegánske chuťovečky. No a ak práve z Veg Lifu neobjednávam, rada navštívim aj ich kamennú reštauráciu. Otvorili novú pobočku na Prievozskej ulici. Oplatí sa prísť na chutnučké sladučké a hlavne čerstvé koláčiky. 

Balans bistro 

Balans Bistro Bratislava Zdravé recepty

Balans bistro je božské a mnohými ospevované bistro priamo v centre Bratislavy. Už som o ňom počúvala toľko, že mi nedalo ho nevyskúšať. A veru dobre som spravila. Balans bistro ponúka každý deň vynikajúce junk food na zdravý spôsob. Odporúčam hlavne ich skvelé vegan burgre. Mňam! Nedá sa odolať. Sú otvorení každý deň od skoršieho rána až do neskorého večera. Takže odporúčam zastaviť aj sa aj na taký brunch cez víkend. 

Vegan Bar

Vegan Bar zdravé recepty Bratislava zrdavé jedlo bistro reštaurácia

Vegan bar je milý barík na Továrenskej. Denne ponúkajú skvelé vegánske menu, ktoré zasýti a poteší chuťové bunky. Zbožňujem skočiť si sem na nejaký ten zdravý obedík alebo večeru. Priestor je limitovaný a často krát plný (bodaj by nie keď tak dobre varia) no miesto sa vždy rýchlo nájde. Milá obsluha, chutnučké jedlo, krásne prostredie a šungitová voda. No čo viac treba k vynikajúcemu gastro zážitku.

Takže zdravé recepty od zdravých reštaurácií a bistier po Bratislave sú už na ceste. Teším sa ako ich spolu vyskúšame. Nezabudnite potom zdielať na Hravo Zdravo Facebooku vaše výtvory. Ale pozor! Ako hovorím, recepty sú tajomstvo takže pssst 🙂

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár