Na Voľný Čas, Naj, Po Bratislave, Reštaurácie & Bistro, Zdravé Recepty

Uvarte si zdravý recept od VegLife: Seitan na červenom kari

Ďalší skvelý lokálik zo série zdravých bistier v Bratislave. VegLife má už svoje zabehnuté meno, ľudia sem s radosťou chodia, naberajú a skladajú rôzne kombinácie štyroch menu. Každé z nich chutí skvelo samo o sebe, ale ja na VegLife ľúbim, že môžem ochutnať z každého rožku trošku. A tak mi na tanieri vždy skončia tie najpodivnejšie kombinácie. Aj tak chuť nikdy nesklame. Navyše keď sa mi niekedy nechce ani len nos vytrčiť z domu alebo z práce, veľmi rada si z VegLifu objednám. Vtedy mi príde mega porcia daného menu spolu aj s polievkou alebo šalátom. Vystačí zvyčajne aj na dvakrát.

BegLige Prievozska Seitan Menu

VegLife je zdravé vegetriánske bistro, kde platí nalož si koľko chceš a zaplať koľko si naložíš. Z ponuky menučiek si vyberú vegetariáni aj vegáni. 

Zdravy Recept Seitan Bratislava VegLife

Pred nedávnom som sa zastavila na novej pobočke VegLife na Prievozskej. Otvárajú o jedenástej a musím povedať, že už o päť minút jedenásť stáli pred reštikou prví ľudia čakajúci kedy zamestnanci vyložia tabuľku s nápisom Otvorené. Nápisy vás ďalej sprevádzajú po celom interiéry prevádzky. Je plný citátov zo života zdravo a hravo žijúceho jedinca. 

Seitan Zdravy recept

Vo VegLife si okrem tradičného menu, môžete dať aj čerstvý koláčik, rozličné limonády alebo čerstvo odšťavený džúsik (!!!). Tiež si vždy rada naložím kopec šalátu a ten poriadne zalejem čerstvo pripravenou salsou. Jogurtová a avokádová, určite odporúčam íst do tých.

Zdravy Recept Seitan Bratistava VegLife

Zdravy Recept Seitan Vegan

VegLife Bratislava Kolacik Vegan

Ja som si vo VegLife naložila Seitan na červenom kari. Keďže neobsahuje mäso ani kravské mlieko bola to pre mňa jasná voľba. Prekvapila ma tak-akurát štipľavá chuť.

Seitan som ochutnala po prvýkrát v živote. Je vyrobený zo pšeničného lepku a je to výborný zdroj proteínov pre vegetariánov a vegánov. V kombinácii s opekanou zeleninou a kari dostal seitan originálnu chuť a ja som si povedala, že zdravý recept na seitan musím mať.

Seitan na cervenom Kari Zdravy recept vegansky

Zdravý Recept: Seitan na červenom kari

Ingrediencie (4 osoby):

 • 500 g seitanu
 • 1 pórik
 • 200 g kukurice
 • 1 veľká cibuľa
 • 250 g hnedých šampiónov alebo hlivy
 • Červená kari pasta
 • Ľubovoľná zmes kari korenia
 • Rímska rasca
 • Hubové korenie alebo sušené hríby
 • Soľ
 • Olej
 • Cesnak

Ako ďalej postupujeme?

 1. Seitan nakrájame, zmiešame s olejom a cesnakom, upečieme v rúre na 180° na 10-12 minút
 2. Na cibuľovom základe restujeme huby, ochutíme kari pastou a korením podľa chuti. Podlejeme vývarom a dusíme
 3. Pridáme kukuricu
 4. Odšťavíme a primiešame pórik

Podávame so zemiačkami alebo ryžou alebo čímkoľvek čo sa vám žiada. Dobru chuť! 

Nezabudnite, že u mňa nájdete viac zdravých receptov od Bratislavských vegetariánskych lokálikov. Pre viac zdravého jedenia nezabudnite navštíviť VegLife alebo veselo objednávajte. Šup šup. 

 

Sharuj Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Pridaj komentár